K čemu je vlastně dobrá ta Maca
Maca peruánská je bylinka, jejíž věhlas se nyní šíří Internetem jako bubnování tam-tamů mezi indiánskými kmeny. Ostatně, ona také pochází z oblasti, kde Indiáni žijí již tisíce let, a kde Macu považují za posvátný dar Bohů. Co je vlastně na této bylině zajímavého, a proč vám ji můžeme vřele doporučit pro každodenní užívání?
Maca žije v drsném prostředí – domovinou peruánských Indiánů jsou převážně Andy, pohoří, které navazuje na severoamerické Kordillery, a společně se tento horský masiv táhne podél poledníku od severu k jihu napříč Severní a Jižní Amerikou jako úzký pás. Nadmořská výška And je ovšem úctyhodná, mnoho vrcholků přesahuje výšku čtyř tisíc metrů nad mořem, a to se také projevuje na tamním klimatu velice svérázně – panují zde prudké ledové větry a tlak vzduchu je natolik nízký, že není snadné se tomuto prostředí přizpůsobit. Maca peruánská to ale dokáže, ukrývá ve svých mohutných kořenech mnoho důležitých živin, které ji umožní tu v nehostinných podmínkách přežít.
Obsah živin posiluje organismus komplexně – nejcennější pro člověka jsou zejména kořeny, které se suší a drtí či rozemílají na jemný prášek. Obrovské množství živin v kořenech Macy 100 g si snadno poradí s mnoha tělesnými neduhy a my ji užíváme v podstatě na jakékoli civilizační problémy. Přezdívá se jí Peruánský ženšen, což jistě není náhoda, a náhoda také není to, že se Ženšenu říká „Všehoj“, tedy bylina, která hojí všechny nemoci.
Maca dbá o nastolení hormonální rovnováhy – Macu můžete aplikovat na deprese, zažívací problémy, neurologické obtíže, na slabou erekci, na posílení imunitního systému, a to vše zejména díky schopnosti navodit v těle hormonální rovnováhu. Je to bylinka, která se užívá jako protistresový faktor, a stres, to je opravdový strašák současné západní civilizace. Každým rokem přivede právě stres předčasně do hrobu miliony lidí na celém světě.