Největší město Čínské lidové republiky: Šanghaj
Nejsou to jenom mrakodrapy, obrovské moderní stavby a betonová džungle, jakou známe z jiných kosmopolitních aglomerací světa. Šanghaj je přece jenom čínské město, které v sobě ještě stále má něco málo z tradiční Číny, ačkoli jenom v malých čtvrtích a zapadlých uličkách.
Projděte se čínskou čtvrtí kosmopolitního města
Šanghaj má v celé aglomeraci asi dvacet čtyři milionů obyvatel, to jej činí největším městem Čínské lidové republiky. Největší výhodou tohoto města je, že se tu člověk bez problémů domluví anglicky, což toto město čijí ještě bližším těm, které známe z Evropy nebo Ameriky.
· Tomuto městu se v Evropě přezdívá „Paříž Východu“
· V Americe je Šanghaj známá jako „New York Číny“
Mrakodrapy si zde podávají ruku se starou čínskou tradiční architekturou
Uprostřed moderních staveb v centru Šanghaje najdete tradiční čínské stavby, které zde byly postaveny někdy počátkem čtrnáctého století. je to natolik neobvyklé, že vás tato scenérie doslova uhodí do očí. Jako byste se dostali do zvláštní časové kapsy, která na jedné straně udržuje tradiční hodnoty čínské architektury i místního života, a zároveň se okolo těchto chrámů staví moderní mrakodrapy, které nikdy nepřestanou proudit životem.
– Přesně takový je chrám Jing AN
V každé čtvrti tu je moderní nákupní centrum
Dá se říct, že každá stanice metra je něčím překvapivá. Někde vyjdete z metra a ocitnete se v čínské zahradě. Na další zastávce najdete několik domků ve francouzském stylu sedmnáctého století. na další zastávce najdete nejmodernější fotbalový stadion. Na té další zase nákupní centrum v klasicistním stylu.
Svezte se vysokorychlostním vlakem Maglev
Tento vlak vede z letiště skrze město. Dosahuje rychlosti až čtyř stovek kilometrů za hodinu, takže vzdálenost mezi centrem města a letištěm, která činí asi třicet kilometrů, zvládne za sedm minut a několik vteřin. Rychlejší cestování jinde nezažijete.