Když myš neposlouchá
Také jste na internetu více, než je zdrávo? A také Vás někdy večer už pobolívá pravá ruka? (Pokud jste levák, tak samozřejmě levá.) Může to být špatným výběrem myši.
o První, na co byste se měli zaměřit, je velikost a účel použití. Jestliže budete kupovat myš k notebooku, tak se určitě poohlédnete po nějaké menší.
o Důležité je také správné rozložení ovládacích panelů, abyste nemuseli prsty příliš namáhat. Nová myš by měla mít minimálně tlačítko pro vrácení se zpět. Pokud často brouzdáte po internetu a nemáte ji jen na hraní her, pak se velice hodí i tlačítko vpřed.
Důležité kritérium při výběru myši je i její citlivost. Pravěké kuličkové myši pobíhaly bez problémů po každém povrchu. Optické myši se staly vybíravými. Jestliže jste ji někdy zkusili popostrčit na skleněné desce stolu, asi víte, o čem je řeč. Chovala se jako mrtvý brouk. Mohli jste s ní strkat ze strany na stranu a ona nehnula ani brvou. S ostatními lesklými podložkami je to o trošičku lepší. Ale jen pokud máte silné nervy. Kurzor se totiž začne chovat trochu zmateně. Pobíhá si po obrazovce tak, jak se mu právě zachce.
o Dalším řešením jsou myši s laserovým snímačem. Ani tady neplatí, že jsou schopné jezdit po jakémkoliv povrchu. Ale skleněná pracovní deska by pro ně neměl být problémem.
Nebo raději klávesnici?
Jsou uživatelé, pro které je vhodnější a pohodlnější používání klasické klávesnice. I těch existuje větší množství. Ale i tady platí, že byste si ji měli určitě před koupí vyzkoušet. Každému vyhovuje jiný zdvih, dohmat, celková konstrukce, a hlavně hlučnost při psaní. Právě hlučnost bude asi rozhodujícím kritériem pro ty, kteří bydlí s Vámi ve stejném bytě. Pokud byste příliš hlasitě poťukávali svému spolubydlícímu, který chce právě sledovat ve stejné místnosti napínavý film, asi byste mu velkou radost neudělali.